Leczenie nadpotliwości - Excellence Place
21346
page-template-default,page,page-id-21346,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Leczenie nadpotliwości

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.
Wyróżnia się dwa główne rodzaje nadmiernej potliwości:
Miejscowa nadmierna potliwość jest częstszą odmianą nadpotliwości i dotyczy stóp, dłoni, pach. Rzadziej nadmierna potliwość obejmuje również twarz. Jeszcze rzadszym zjawiskiem jest nadmierne pocenie się twarzy wywoływane przez gorące lub pikantne potrawy. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, stóp i dłoni w przypadku niepowodzenia innych metod terapii.
Uogólniona nadmierna potliwość dotyczycąca całego ciała. Występuje znacznie rzadziej i zwykle jest następstwem współistniejącej choroby, takiej jak infekcja, cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Nadmierna potliwość zazwyczaj zanika pod wpływem leczenia podstawowej choroby.

Jak częstym zjawiskiem jest nadmierna potliwość?
Ocenia się, że nawet 1% populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości. Dolegliwości występują zwykle w 20-30 roku życia.

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?
Nie wiadomo, dlaczego u niektórych osób występuje nadmierna potliwość, zaś u innych nie. Od około 1/3 do 1/2 osób z nadmierną potliwością ma krewnego z tym samym problemem, co wskazuje na możliwe genetyczne podłoże nieprawidłowości. Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły tego typu są zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie wiele na dłoniach, na stopach i pod pachami. Wiele czynników może wywoływać prawidłowe wydzielanie potu. Te same czynniki wyzwalają nadmierną potliwość – jedyna różnicą jest ilość potu.

Nadmierna potliwość jest wyzwalana przez takie czynniki jak:
– ćwiczenia fizyczne,
– ciepło lub zimno,
– alkohol, kawa lub herbata, palenie,
– stres, lęk lub silne emocje,
– niektóre pory dnia.

Osoby z nadmierną potliwością mogą wydzielać olbrzymią objętość potu. To oznacza, że ich dłonie, stopy, klatka piersiowa lub pachy (w zależności od tego, której części ciała dotyczy nadmierna potliwość) są stale wilgotne. To utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynności i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym lub towarzyskim. Należy jednak podkreślić, że nie jest prawdą, że nadmierna potliwość wiąże się z przykrym zapachem ciała. Zapach kojarzony przez niektórych z nadmiernym poceniem się, w rzeczywistości jest następstwem działania bakterii kolonizujących miejsca, w których długo utrzymuje się pot.

Leczenie nadpotliwości

  • Toksyna botulinowa:

Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp i pach najpowszechniej stosowaną metodą jest podanie toksyny botulinowej. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do roku. i pod tym opis, który jest poniżej na stronie

 

  • Leczenie laserowe nadpotliwości:

Metodą bardziej inwazyjną jednak dającą dużo trwalszy efekt jest laserowe leczenie nadpotliwośći -laser Fotona Dynamis

Laserowe leczenie nadpotliwości pach jest bezpieczne, skuteczne i małoinwazyjne. Zabiegi laserowe są jednymi z najmniej inwazyjnych technik chirurgicznych.

Celem zabiegu są gruczoły potowe, które są uszkadzane laserowo nie powodując uszkodzenia otaczających tkanek.

Do leczenia nadmiernego pocenia, jest wykorzystywany laser o długości wiązki 1064 nm Nd: YAG QCW. Laser jest używany do trwałego zniszczenia gruczołów potowych poprzez photoselektywne ogrzewanie tkanek gruczołów potowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 1 godzinę.

Zabieg składa się z kilku etapów:

Etap 1 -zlokalizowanie miejsca: przed operacją, pachy pokrywa się jodem i skrobią w celu określenia dokładnego położenia gruczołów potowych.

Etap 2 – wprowadzenie kaniuli: następuje 1mm nacięcie skóry, przez które wprowadza się kaniulę z włóknem optycznym. Dzięki światłowodowi QCW jest podawany promień lasera, który niszczy gruczoły potowe. Przy zabiegu pacjent odczuwa lekkie ciepło.

Krok 3 – końcowy etap: kaniula wraz z włóknem optycznym jest usuwana a gruczoły potowe są zniszczone.

Rosnąca liczba lekarzy na świecie uważa , iż laser Nd: YAG QCW jest najlepszą systemem do trwałej redukcji nadpotliwości. Zaletą metody jest jej nieinwazyjność oraz minimalne ryzyko powstania powikłań. Procedura jest bardzo szybka, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych czynności w ciągu kilku godzin od leczenia.

Przewyższająca zaletą laserowej metody leczenia nadpotliwości są bardzo długo utrzymujące się efekty zabiegowe.

Cena: 3500 zł

Lek. med. Sławomir Wawrzyńczak

 

 

 

 Sławomir Wawrzyńczak jest specjalistą chirurgiem oraz lekarzem medycyny estetycznej.

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, a w 2001 roku z wyróżnieniem uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej.

Ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Swoje doświadczenie zdobywał podczas licznych konferencji i szkoleń medycznych.

Posiadacz licznych Certyfikatów dokumentujących umiejętności z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii naczyń, flebologii, proktologii oraz badań USG.

Ogromna wiedza i doświadczenie połączone z trafną diagnostyką oraz umiejętnością doboru właściwej terapii skutkują odmłodzeniem wyglądu pacjenta, jak i zwiększeniem jego sił witalnych.

Kompleksowe programy zabiegów wykonywane są przy dbałości o najwyższe standardy, a etyka lekarska, jak i pasja zawodowa zawsze stanowi priorytet dla Sławomira Wawrzyńczaka.

Specjalizuje się w zabiegach ambulatoryjnych chirurgii estetycznej (zmiany skórne – znamiona, brodawki, torbiele, kaszaki, tłuszczaki, blizny, leczenie wrastających paznokci i grzybicy paznokci), w medycynie estetycznej (likwidacja naczynek, depilacja, fotoodmładzanie, laseroterapia, wypełniacze, osocze bogatopłytkowe – REGENERIS, mezoterapia, leczenie trądziku, blizny), w leczeniu otyłości (lipoliza laserowa i iniekcyjna), flebologii (skleroterapia i laseroterapia żylaków), a także w proktologii (m.in.małoinwazyjne leczenie hemoroidów). Wykonuje zabiegi przy użyciu nowoczesnego sprzętu – różnego rodzaju lasery firmy FOTONA.

Kontakt 605 885 343 kontakt@excellenceplace.pl