Nietrzymanie moczu - leczenie laserem Łódź - Excellence Place
16086
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16086,cookies-not-set,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Nietrzymanie moczu

LASEROWE LECZENIE WYSILKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

OGÓLNE INFORMACJE: Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Najczęstszym objawem jest niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel. Często problem pojawia się rano, kiedy wstając z łóżka mocz zaczyna uciekać, czasami niemożliwe jest zdążenie do toalety. Problem dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy.

c

PROBLEM:
Wysiłkowe nietrzymanie moczu związane jest z osłabienia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE: metoda laserowa leczenia wysłkowego nietrzymania moczu:
Do zabiegu wykorzystuje się laser CO2 UltraFrax Reborn, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia.
Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

SKUTECZNOŚĆ – PRECYZJA – KOMFORTOWY ZABIEG – DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ GINEKOLOGÓW

shutterstock_89205934

Ile zabiegów:
W celu złagodzenia lub usunięcia lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu, oraz rewitalizacji pochwy zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

EFEKTY:

• PRZYWRÓCENIE PRAWIDŁOWEJ FUNKCJONALNOŚCI CEWKI MOCZOWEJ

• POZBYCIE SIĘ PROBLEMU NIETRZYMANIA MOCZU
• NIESAMOWITY KOMFORT PSYCHICZNY ORAZ FIZYCZNY

  • LEPSZE ŻYCIE SEKSUALNE

Czy to bezpieczna metoda?
W porównaniu do dotychczas stosowanych metod (operacje wszywania taśm i siatek), zabieg ma wiele zalet. Metoda jest bezbolesna i mało inwazyjna, nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji (tzw. zabieg ambulatoryjny).

Zalecenia pozabiegowe:
Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie wkładek higienicznych do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez minimum 7 dni od zabiegu.

c

Ile czeka się na efekt?
Efekt narasta stopniowo. Pierwsze efekty można zaobserwować po około miesiącu/

Jak długo utrzymuje się efekt?
Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek.
Wzmocnienie pochwy podczas zabiegu oraz regularne ćwiczenie mięśni Kegla, może zaprocentować i kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny.
W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniem do zabiegu nietrzymania moczu są infekcje pochwy. Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

Kontakt 605 885 343 kontakt@excellenceplace.pl